لمینت ونیر چیست و آیا لمینت ونیر در شیراز توسط دکتر بتری نژاد انجام می شود؟

بله، دکتر بهتری نژاد (فلوشیپ از آکادمی دندانپزشکان زیبایی کانادا) ، متخصص لمینت و کامپوزیت ونیر و دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی واقع در شیراز ،طراحی خط لیخند در شیراز، فیسینگ در شیراز می باشند :)

ونیر دندان چیست؟ 

ونیر چیست؟ این سؤالی است که احتمالاً برای بسیاری از افراد پیش آمده است. ونیر دندان را به اسم های مختلفی می شناسند، مانند ونیر یک جلسه ای، کامپونیر، ونیر کامپوزیت و در برخی موارد باندینگ کامپوزیت. لمینت دندان نسبت به ونیر دندان روشی تهاجمی تر برای بازگرداندن لبخند(طراحی خط لبخند) به شمار می رود. در صورتی که دندان ها دچار شکستگی یا آسیب دیدگی شده باشند، ونیر دندان بهترین گزینه برای نصب مستقیم بر روی دندان و داشتن ظاهری زیبا می باشند.

کامپوزیت دندان در شیراز

ونیر دندان (لمینت ونیر، کامپوزیت ونیر) جایگزین محافظه کارانه تر نسبت به لمینت به شمار می رود که از جنس رزین نیمه شفاف بوده و تنها در یک جلسه توسط دندانپزشک با ظرافت روی دندان بیمار نصب و محکم می شود. ونیر دندان متنوع تر و مقرون به صرفه تر از لمینت می باشد.
ونیر دندان به دلیل مقرون به صرفه بودن، سریع انجام شدن و داشتن ظاهری زیبا و طبیعی در بین مردم از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. می توان بسته به تمایل بیمار بر روی هر تعداد از دندان بیمار ونیر نصب کرد و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. هزینه ی ساخت لبخندی زیبا با ونیر دندان، بسیار کمتر از لمینت دندان می باشد.

ونیر دندان می تواند جایگزین مناسبی برای لمینت باشد و نقص های بسیاری که ممکن است شما را از داشتن لبخندی زیبا منع کند را برطرف می نماید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی لازم درباره انواع ونیر دندان، قیمت آن و هر چه آنچه را که لازم است، دراین باره بدانید، متوجه شوید.

ونیر چیست؟
ونیر پوسته ای همرنگ دندان افراد است که برای پوشش سطح جلوی دندان ها با داشتن کاربرد هایی بی نظیر، مورد استفاده قرار می گیرد. ونیر ها به طور معمول با تکنولوژی خاص و در لابراتوار دندانسازی ساخته می شوند و در انواع متفاوتی وجود دارد که در ادامه آن ها را شرح می دهیم.

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ونیر دندان
به طور کلی، قیمت ونیر دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

دستمزد دریافتی دندانپزشک
مهارت های تکنیکی و هنری سازنده ونیر دندان و دندانپزشکی که ونیر ها را نصب می کند.
محل کلینیک یا مطب که نصب ونیر در آن انجام می شود. هزینه های درمان های دندانپزشکی در شهر های مختلف با هم متفاوت است و طبیعتا در شهر های بزرگ و پرجمعیت این هزینه بیشتر خواهد بود.
نوع بیمه ای که تحت پوشش آن هستید. البته بیشتر بیمه ها هزینه های دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی را تقبل نمی کنند.
نوع موادی که در ونیر دندان استفاده می شود، مثلا سرامیک به کار رفته در لمینت بسیار گران تر از رزین کامپوزیت است.
تعداد دندان هایی که قصد ونیر کردن آن ها را دارید.

ونیر کامپوزیت، وتیر لمینت ، لمینت دندان، ونیر دندان، قیمت ونیر کامپوزیت، قیمت ونیر لمینت

شرایط لامینت دندان چیست؟

بسته به شرایط دندانهای شما دندانپزشک شما شرایط لازم برای لامینیت دندانهای شما را مشخص خواهد کرد. اما در حالت کلی لامینیت دندان برای اکثر دندانها قابل انجام است.

مواد لمینیت از چه جنسی ساخته شده است؟

لمینیت پوسته نازک از نوع کامپوزیت یا سرامیکی است که دارای استحکام بسیار بالایی می باشد و با قرار گیری این پوسته بروی دندان فرم زیبایی در دندان ها ایجاد می شود.

ارتودنسی کنم یا لمینت؟

این سوالی است که برای خیلی از مراجعین مطرح است. جواب این سوال را حتما باید در مشورت با دندانپزشک خود بیابید. اما لامینیت این مزیت را دارد که برای کسانی که انجام ارتودنسی برای آنها غیر قابل انجام است، میتواند برای رفع کجی احتمالی دندانها مورد استفاده قرار گیرد.

لمینیت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیتی؟

این سوال یکی از سوالات متداولی است که مطرح می شود ، لمینیت سرامیکی و کامپوزیتی هر یک مزایا و معایب خود را دارد در نوع سرامیکی دندان تراش داده می شود اما در نوع کامپوزیتی تراشی بروی دندان داده نمی شود یا تراش دندان کم است استحکام و مقاومت لمینیت های سرامیکی بسیار بیشتر از لمینیت های کامپوزیتی می باشد . با بکارگیری هر دو این لمینیت ها می توان در خشندگی و زیبایی منحصر به فردی را بروی دندان ها بوجود آورد

آدرس ارتباطی ما

آدرس  : شیراز ، بلوار ستارخان، کوچه ۱۷، ساختمان صد گل، واحد ۳۰

موبایل : 09029179518

ایمیل  : info[at]drbehtarinezhad[dot]com

اصلاح طرح لبخند، طراحی خط لبخند در شیراز

داشتن لبخندی زیبا برای بیشتر مردم حائز اهمیت می‌باشد. اصلاح طرح لبخند یا همان طراحی خط لبخند (شیراز) روشی برای زیباتر کردن چهره‌ی شما می‌باشد. برای انجام طراحی لبخند، ابتدا باید مشکلاتی که دندان و یا فک شما دارد را حل کنید، پس علاوه بر زیبایی، فواید درمانی زیادی هم دارد. در فرآیند طراحی لبخند، با روش‌های مختلفی مثل لمینت، ارتودنسی و...، رنگ، فرم، شکل، موقعیت و دیگر مشکلات دندان اصلاح می‌شود.

دکتر مریم بهتری نژاد طراحی خط لبخند در شیراز، طراحی خط لبخنـــد در شیـــراز